حفظ وحدت کلمه

در مكتب امام<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اولين توصيه پس از پيروزي انقلاب

«... من ازملت شريف و مبارز ايران تشكر مي كنم. من از اين وحدت كلمه اي كه بين اقشار ملت به وجود آمده است سپاسگزاري مي كنم. من به اين پيروزي كه از براي ملت ايران پيدا شده است تبريك مي گويم. بايد ملت ايران بداند كه اين انقلاب ايران با ساير انقلاباتي كه در دنيا واقع شده است فرق دارد. اين انقلاب از باب اينكه انقلاب اسلامي و انساني بود ضايعات كمي به بار آورد. در انقلاباتي كه در دنيا واقع شده است ضايعات، بسيار زياد بوده است؛ و ما بحمدالله با كمي ضايعات به پيروزي بزرگ نايل شديم. يك شاهنشاهي ظالم دوهزارو پانصدساله را شما ملت ايران با مشت و با همتي بزرگ و با ايماني راسخ سرنگون كرديد و توجه به پشتيباني هايي كه از او مي شد، نكرديد.

خداوند شما را پايدار نگه دارد. خداوند اسلام را عظمت بدهد. پيروزي شما، پيروزي بزرگ اسلام است و از اين به بعد توجه به بسياري از امور لازم است كه عمده آن توجه به حفظ وحدت كلمه است. ما دربين مبارزه هستيم و بازمحتاج وحدت كلمه هستيم، باز بايد همه اقشار با هم برادروار و دركنار هم آماده باشند، براي مبارزه وجلوگيري از تشتتات و اختلافات، اگر خداي ناخواسته اختلافات پيدا شوند معلوم نيست كه ما به پيروزي نهايي برسيم. من به همه ملت توصيه مي كنم كه به همين نحو كه تاكنون به وحدت كلمه خودشان ادامه داده اند، از اين به بعد هم ادامه دهند.»

                         « امام خمینی (ره) - 23 بهمن 1357 »

 

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
م.ع

باتشکر از شما به خاطر مطالب زیبایتان به امید خدا ورهبر ایران همیشه پیروز ودشمنان همیشه روسوا میشوند و ما زیر سایه اقا اماده هستیم