جنگ اقتصادی

از حدود دو سال قبل فشار اقتصادی دشمن علیه جمهوری اسلام و ملت عزیز ایران، بشدت افزایش یافت و دولت خدمتگزار وقت نیز در سایه تدبیر و هدایت امام خامنه ای، در برابر این فشارها مقاومت و چاره سازی کرد. اما از یکطرف، این فشار اقتصادی از سوی دشمنان خارجی چهره جنگ به خود گرفت. و از سوی دیگر، بهانه ای شد برای رقبا و مخالفان دولت وقت که با کتمان این جنگ دشمن، بی تدبیری و ... دولت را عامل این فشارها معرفی کردند و کارشان آب به آسیای دشمن ریخت و مقداری هم به موفقیت دشمن در جنگ اقتصادی علیه نظام و ملت، یاری رساند. البته هنوز هم آن دار و دسته فرصت طلب، بجای آنکه دشمن را عامل فشار دانسته و برای مقابله با جنگ اقتصادی چاره اندیشی کنند، دولت سابق و به تبع آن، نظام را عامل فشارها و تحریم ها معرفی می کنند! در حالی که امام خامنه ای در تاریخ  20/12/92 در جلسه تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی فرمودند:
" تحریمها از قبل بود، منتها این تحریمها از حدود زمستان سال ۹۰ تا امروز، تبدیل شده به جنگ اقتصادی، دیگر اسم آن تحریم هدفمند نیست، یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی است که متوجه ملت ما است. علت آن هم، نه مسئله‌ی هسته‌ای است، نه مسئله‌ی حقوق بشر است، نه مسائل دیگری از این قبیل است؛ علت آن را خود آنها هم میدانند، ما هم میدانیم؛ علت، استقلال‌خواهی ملت ایران است؛ علت، داشتن یک حرف نو بر پایه‌ی مبانی اسلام است که برای کشورهای دیگر و ملتهای مسلمان الگو خواهد شد؛ میدانند که اگر جمهوری اسلامی در این عرصه‌ها و میدانها موفق شد، دیگر جلوی رشد این حرکت را در دنیا نمیشود گرفت و این یک حرکت مهمی است؛ مسئله این است. حالا بهانه یک روز انرژی هسته‌ای است، یک روز غنی‌سازی است، یک روز حقوق‌بشر است، یک روز حرفهایی از این قبیل است. تحریمها علیه ما، قبل از اینکه اصلاً مسئله‌ی انرژی هسته‌ای مطرح هم بشود وجود داشت، بعد از این هم وجود خواهد داشت. این مسئله‌ی هسته‌ای و این مذاکرات اگر ان‌شاءالله به نقطه‌ی حلی برسد، باز خواهید دید همین فشارها وجود خواهد داشت، باید در مقابل این فشارها مصونیت‌سازی کرد، باید به بنای داخلی استحکام‌بخشی کرد. اقتصاد را باید قوی کنیم تا دشمن از تأثیرگذاری از این ناحیه مأیوس بشود؛ وقتی دشمن مأیوس شد، خیال ملت و مسئولین کشور هم راحت خواهد شد."

انتظار مردم از مسئولان دولت یازدهم این است که بجای سیاه نمایی های کاذب و فرافکنی های غیرمنصفانه، واقعیت را درک نموده و باور نمایند و با گوش فرادادن به نصایح و رهنمودها و اوامر مقام معظم رهبری (امام خامنه ای) به مبارزه با استکبار در جنگ اقتصادی تحمیلی به نظام اسلامی و ملت عزیز ایران، بپردازند و دشمن را در این جنگ ناجوانمردانه به زانو درآورند.

/ 0 نظر / 6 بازدید