یک بام و دو هوای بداخلاقی ها!؟

پس از واقعه شعار دادن  عده ای از مردم قم و جلوگیری از سخنرانی نماینده قم در پایان مراسم 22 بهمن، این روزها مجلس، تمام وقت و تمام قد پیگیر شناسایی و انتقام از شعاردهندگان بوده، کمیسیون ها، نشست ها و هیات های بررسی تشکیل شده و با تعیین تکلیف برای نهادهای امنیتی و انتظامی از آنان خواسته شده که سریعا افراد را شناسایی و بازداشت نمایند!
از طرفی، افراد بسیاری از علما و ...  فتوا داده اند که واقعه مذکور حرام شرعی بوده است.
همچنین، برخی از مراجع و علما با تماس تلفنی با نماینده مذکور، ضمن دلجویی از او، واقعه قم را محکوم نموده اند.
اینک چند سئوال:
1 - در شرایط امروز کشور، با توجه به توطئه های دشمنان و فشارهای اقتصادی که بر مردم وارد شده و امام خامنه ای مکرر دولت و مجلس را به تلاش و تدبیر برای کاستن از فشارها دعوت نموده، آیا این واقعه آنقدر مهم بوده است که مشکلات اصلی کشور را فراموش نموده و همه توان و نیروی کشور را صرف یک واقعه فرعی نمایند؟
2 - با قبول اینکه واقعه قم یک بداخلاقی بوده باشد، با توجه به بداخلاقی مسئولان دو قوه و نمایندگان مجلس در جلسه استیضاح وزیر کار، کدامیک از این دو بداخلاقی بزرگتر و مهمتر است؟ کدامیک برای دشمن بیشتر خوراک تبلیغاتی فراهم نمود؟ کدامیک بیشتر برای نظام هزینه داشت؟
3 - آنان که امروز واکنش مردم به بداخلاقی مسئولان را حرام شرعی معرفی می کنند، آیا قبل از آن بداخلاقی مسئولان و مجلسیان را در جلسه استیضاح، حرام شرعی دانستند و بیانیه دادند؟
4 - آنان که این روزها با تماس های تلفنی خود با نماینده قم، اظهار همدردی نموده و واکنش مردم را محکوم می نمایند، آیا قبل از آن با او تماس گرفته و  در مورد بداخلاقی او و همکارانش در جلسه استیضاح وزیر کار، تذکر داده و کنش آنان را محکوم نموده اند؟
به نظر می رسد هر چیزی وزن و اندازه ای دارد، و پرداختن بیش از اندازه به یک چیز، خطاست و تبعات خوبی را به دنبال نخواهد داشت.
بهتر است مسئولان محترم و نمایندگان محترم،گوش به فرمان امام خامنه ای، دلسوزانه برای حل مشکلات کشور و مردم تلاش و همکاری داشته باشند و از بازی های بچگانه برخواسته از هوای نفس اجتناب و تقوای الهی را نیز در عمل خود وارد نمایند.
براستی که: حب الدنیا راس کل خطیئه!

/ 4 نظر / 8 بازدید
پریسا

خیلی خیلی خیلی خیلی ازت ممنونم که بهم سر زدی. اما به حضور سبزتان بازم نیازمندیم. بدو که کلی مطلب جدید دارم

مهدی

از آسمون رسمون کردنها بر میاد که طیف های مخالف دولت در صدد ماهی گرفتن از واقعه قم هستند، غافل از آنکه مردم فهم و شعورشان بیش از آن است که به تحلیل ها و داستانسرایی های رسانه ها و ... گوش بدهند و باور کنند. به یقین، حقیقت پنهان نمی ماند و آنکه باید رسوا شود، می شود. و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین

محمد

حرف من هم این است که چرا وقتی مسؤولان کشور و نمایندگان مجلس بداخلاقی می کنند، هیچ مسأله ای نیست و غیر از مقام معظم رهبری، کسی نه محکوم می کند و نه درخواست برخورد، اما وقتی مردم به بداخلاقی مسؤولان واکنش نشان می دهند، باید توی دهنشان زد و ....؟!!!

Ali

هیاهویی که درباره واقعه قم به پا شده و مطرح می کنند که باید با برخورد جدی ریشه مسأله خشکانده شود، آدم را به یاد برخورد اصلاح طلبان با جریان رقیبشان می اندازد. در آن زمان، وقتی که شهید صیاد شیرازی به شهادت رسید، هیچ واکنشی از سوی مسؤولان وقت نشان داده نشد و انگار که ترور و شهادتی در کار نبوده است. اما وقتی سعید حجاریان ترور شد (و البته کشته هم نشد)، آقای خاتمی که رئیس جمهور بود و آن زمان در مسافرت ظاهرا کشور عربستان بود، از همانجا پیام فرستاد و از صدا و سیما هم پخش شد که: با برخورد شدید با عاملان این ترو، چشم فتنه را باید کور کرد. سیاسی کاری همین است، خصوصا وقتی که تقوا نباشد.