زنده باد بهار!

این روزها جمله زیبای " زنده باد بهار! " حال بعضی ها را بر هم می زند! مثل اندک کسانی که رایحه عطر برایشان مشمئز کننده است! به راستی چرا؟
شنیده بودیم که " حب الشیء و بغض الشیء یعمی و یصم " دوستی و کینه، چشم انسان را کور و گوش انسان را کر می کند! اما ظاهرا شامه انسان را نیز دچار انحراف و کجی می نماید!
پیرامون این جمله زیبا، چه مغلطه ها که نکردند و چه سفسطه ها که نبافتند و چه تهمت ها که نزدند! راستی این جمله از کجا شروع شده است؟ و مفهوم آن چیست؟ متن زیر گویای آن است.

بخشی از سخنان دکتر احمدی نژاد در شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد

... استقرار صلح و امنیت پایدار و زندگی سعادتمند برای همه بشریت، گرچه یک ماموریت بزرگ و تاریخی، اما شدنی است. خداوند مهربان ما را در انجام آن تنها نگذاشته و آن را حتمی الوقوع داشته است چرا که خلاف آن نقض حکمت است. 
 او وعده داده است که مردی از جنس مهربانی، عاشق مردم و عدالت گستر مطلق و انسان کامل، حضرت مهدی (علیه السلام) به همراه حضرت مسیح (علیه السلام) و صالحان می آید و با بهره‌گیری از ظرفیت های وجودی مردان و زنانِ شایسته همه‌ ملت ها، تأکید می کنم با بهره گیری از ظرفیت های وجودی مردان و زنانِ شایسته‌ همه‌ ملت ها جامعه‌ بشری را در رسیدن به آرمان های با شکوه و جاودانه اش راهبری خواهد کرد.
ظهور منجی آغازی دیگر، تولدی دوباره و زنده شدن مجدد است. آغاز استقرار صلح و امنیت پایدار و زندگی واقعی است.
آمدن او پایان ظلم، بداخلاقی، فقر و تبعیض و آغاز عدالت و عشق و همدلی است.
او می آید تا دوران شکوفایی حقیقی انسان و نشاط و شادمانی واقعی و پایدار آغاز شود.
او می آید تا بازدودن پرده های جهل، خرافه و تعصب و گشودن دروازه های علم و آگاهی، دنیایی سرشار از دانایی بر پا کند و زمینه مشارکت فعال و سازنده همگانی را در مدیریت جهانی فراهم سازد.
او می آید تا مهربانی، امید، آزادی و کرامت را به همه انسانها هدیه کند.
او می آید تا آدمیان طعم دلپذیر انسان بودن و شهد شیرین با انسان زیستن را تجربه کنند.
او می آید تا "دست ها به گرمی در هم" و "قلب ها سرشار از عشق با هم" و "اندیشه ها پاک و هماهنگ بر هم" ، در خدمت امنیت، رفاه و سعادت جامعه بشری درآید.
او می آید تا همه فرزندان سیاه، سفید، سرخ و زرد حضرت آدم (علیه السلام) را از پس یک تاریخ جدایی و فراق به خانه برگرداند و کامشان را به وصال جاودانه، شیرین سازد.
ظهور منجی و مسیح و یاران صالح جهانی آنان نه از طریق جنگ و زور بلکه از مسیر بیداری اندیشه و توسعه مهر در همگان، آینده همیشه روشن بشر را با طلوع خورشید پرفروغ و بی غروب آگاهی و آزادی رقم خواهد زد و در تن سرد و یخ زده جهان شور خواهد ریخت. او بهار را به جان آدمیت و جهان بشریت هدیه خواهد کرد. او خود بهار است و با آمدنش به زمستانِ وجودِ بشرِ در " زنجیر جهل، فقر و جنگ" پایان می بخشد و فصل شکفتن و شکوه انسان را فریاد می زند.
اکنون می توان رایحه خوش و نسیم روح انگیز بهار انسانها را حس کرد. بهاری که در آغاز آن هستیم اختصاص به نژاد، قوم، ملت و منطقه خاصی ندارد و به زودی همه سرزمین ها را در آسیا، اروپا، افریقا و امریکا فرا خواهد گرفت.
او بهار همه عدالت طلبان، آزادی خواهان و پیروان انبیاء الهی است. او بهار انسان است و خرمی دوران.
بیائیم همه با هم در مسیر آمدنش با همدلی و همکاری و ایجاد سازوکارهای وحدت آفرین و آرامش بخش راه بگشائیم و از فیض وجودش جانهایِ تشنه بشریت را سیراب کنیم.
زنده باد بهار، زنده باد بهار و باز هم زنده باد بهار 
چهارشنبه 5 مهر 1391

/ 0 نظر / 9 بازدید