برخورد با مفاسد اقتصادی

اعدام يك مقام بلندپايه چيني به جرم سرقت آثارفرهنگي<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

رييس سابق اداره حفاظت از آثار تاريخي يكي از كاخ‌هاي متعلق به سسله امپراتوران قديم چين به جرم سرقت اشيايي كه مسؤول مراقبت از آنها بود، به مرگ محكوم شد. به گزارش «رويترز»، لي هايتائو براي سرقت 259 اثر تاريخي از هشت معبد كه در قسمت بيروني محوطه تاريخي و تفريحي كوه چنگد واقع شده‌اند، مجرم شناخته شد. او پس از برداشتن قطعات اصلي، اشياي بدلي را در جاي آنها قرار مي‌داده است. لي هايتائو بين سال‌هاي 1992 تا 2002 يعني زماني كه رييس اداره حفاظت از آثار تاريخي و فرهنگي بوده مرتكب اين جرايم شده است. به گزارش خبرگزاري چيني «شين‌هوآ»، لي از طريق فروش اين اشيا تاريخي مسروقه 2/3 ميليون يوآن (معادل 385500 دلار) و 72 هزار دلار به دست آورده است. پليس تاكنون بيش از صد قطعه از اين اشيا را در مجموعه شخصي او پيدا كرده است. دادگاه خلق شهر چنگد، چهار تن از شركاي جرم او را نيز به زندان‌هايي از دو تا پنج سال و پرداخت جريمه از ده هزار تا صد هزار يوآن (معادل 1200 تا 12000 دلار) محكوم كرد.

         راستي اگر دادگاه خلق شهر چگند ، مسؤول رسيدگي به مفاسد اقتصادي در ايران مي شد ، آيا  جمعي از مسؤولين را به مرگ محكوم مي كرد ؟ كاشكي مي شد و نتيجه را مي ديديم .

 

 

/ 0 نظر / 2 بازدید