نگذاريد حتی يک عنصر وابسته به مجلس راه يابد

در مكتب امام

 نمايندگان مجلس به قدرتهاي خارجي وابسته نباشند<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 ... و از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در اين عصر و عصرهاي آينده مي خواهم كه اگر خداي نخواسته عناصر منحرفي با دسيسه و بازي سياسي، وكالت خود را به مردم تحميل نمودند، اعتبارنامه آنان را رد كنند و نگذارند حتي يك عنصر خرابكار وابسته، به مجلس راه يابد. و به اقليتهاي مذهبي رسمي وصيت مي كنم كه از دوره هاي رژيم پهلوي عبرت بگيرند و وكلاي خود را از اشخاص متعهد به مذهب خود و جمهوري اسلامي و غيروابسته به قدرتهاي جهان خوار  و بدون گرايش به مكتبهاي الحادي و  انحرافي و التقاطي انتخاب نمايند. و از همه نمايندگان خواستارم كه با كمال حسن نيت و برادري با هم مجلسان خود رفتار {نموده } و همه كوشا باشند كه قوانين خداي نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احكام آسماني آن وفادار باشيد تا به سعادت دنيا و آخرت نائل آييد.

و از شوراي محترم نگهبان مي خواهم و توصيه مي كنم، چه در نسل حاضر و چه در نسلهاي آينده، كه با كمال دقت و قدرت، وظايف اسلامي و ملي خود را ايفا {نمایند} و تحت تأثير هيچ قدرتي واقع نشوند و از قوانين مخالف با شرع مطهر و قانون اساسي بدون هيچ ملاحظه ، جلوگيري نمايند و با ملاحظه ضرورات كشور كه گاهي با احكام ثانويه و گاهي به ولايت فقيه بايد اجرا شود ، توجه نمايند.

                         وصيتنامه سياسي- الهي امام خميني«ره»- صفحه18

 

 

/ 1 نظر / 5 بازدید