توصیه های امام خامنه ای به مسؤولان دولت و نظام

رهنمودهای امام خامنه ای (دام ظله) به دولت و مسؤولان نظام 93/4/16 :
1- اگر قوى نباشید زور خواهید شنفت؛ نه از آمریکا و غرب، حتّى از موجودى مثل صدّام. اگر قوى نباشید به شما زور میگویند، بر شما تحمیل میکنند. باید قوى بشوید.
2- تا میتوانید و فرصت هست کار کنید؛ نگویید نمیگذارند؛ این نمیگذارند حرف قابل پذیرشى نیست... تا میتوانید کار کنید؛ نگذارید لحظه‌اى بیکار بگذرد.
3- حرکت را براساس اصول انقلاب تنظیم کنید؛ از حاشیه‌سازى پرهیز کنید، به حلّ مشکلات مردم بپردازید.
4 - هم‌گرایى بخشى و هم‌گرایى قوّه‌اى را مهم بشمارید.
5 - مدیریّت جهادى را جدی بگیرید.
6 - نسبت به دولتهاى گذشته، بهتر این است که نقد به صورت کارشناسى انجام بگیرد؛ نقد در منبرهاى عمومى خیلى مصلحت نیست؛ نسبت به دولت کنونى هم نقد باید منصفانه، محترمانه، دلسوزانه باشد؛ به معناى مچ‌گیرى، به معناى اذیّت کردن نباشد.
7 - اقتصاد مقاومتى را جدّى بگیرید. بانکها باید نقش ایفا کنند، باید خودشان را تطبیق بدهند با موادّ سیاستهاى اقتصاد مقاومتى و برنامه‌ریزى‌هاى دولت در این زمینه. توصیه‌ى مؤکّد به بخش صنعت‌ومعدن: تحرّکشان را باید افزایش بدهند. لازم است نگاه دولت و سیاستهاى دولتى به بخش کشاورزى، نگاه حمایت باشد.
8 - مراقب باشید جریانهاى مؤمن را با شعار اعتدال کنار نزنند؛ بعضى‌ها این کارها را دارند میکنند، من میبینم در صحنه‌ى سیاسى کشور؛ با شعار اعتدال، با شعار پرهیز از افراط، سعى میکنند جریان مؤمن را که در خطرها، آن جریان است که زودتر از همه سینه سپر میکند، آن جریان است که دولتها را در مشکلات واقعى به معناى حقیقى کلمه حمایت میکند، کنار بزنند؛ مراقب باشید.
9 - سفارش به جریانهاى سیاسى و مطبوعاتى؛ مراقب باشید؛ فضاى جنجالى در کشور به نفع کشور نیست. بعضى‌ها روى اعصاب مردم این‌قدر راه نروند - که آدم مشاهده میکند - امنیّت فکرى و ذهنى براى مردم مهم است؛ فضاى دعوا و فضاى اختلاف را افزایش ندهند، تشدید نکنند. حرفهاى دشمنان را هم مرتّب تکرار نکنند.

خدایا! گوش شنوا و عزم جدی برای شنیدن و عمل کردن به رهنمودهای امام خامنه ای (دام ظله) به مسؤولان دولت و نظام عنایت فرما! آمین

/ 0 نظر / 83 بازدید