رقيب بوش ، بوش ديگری است

يقينا هرکدام از کانديداهای مطرح آمريکا انتخاب شوند ، برای جهان و مردم آمريکا ، بخصوص برای ايران ، چندان فرقی ندارد . از قديم گفته  اند : « سگ زرد برادر شغال است » . رئيس جمهور فعلی آمريکا (بوش) که خباثت و ديوانگی و جنايتش برای همه برملا شده است ، اما کانديدای ديگر آمريکا ، چه شخصيتی است ؟

 « جان کری »

جان کری ، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  آینده آمریکا ، یکی از کسانی بود که تجاوز آمریکا به عراق را تأیید کرد .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

افرادی که امیدوار بودند با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال جاری و انتخاب رئیس جمهور جدید ، سیاست خارجی آمریکا دچار تغییرات اساسی شود ، پس از مطرح شدن جان کری ، سناتور ایالت ماساچوست ، به عنوان نامزد حزب دموکرات و رقیب جورج بوش در انتخابات ریاست جمهوری ، تا حدود زیادی امیدواریشان را از دست دادند.

پایگاه اینترنتی " Common Dream"   در گزارشی با عنوان « تفاوت اندک سیاست خارجی کری با بوش » می نویسد : سناتور کری از تجاوز آمریکا به عراق حمایت کرده و فقط اظهار داشته بود که دروغ دولت بوش در خصوص این مسأله که صدام زرادخانه های عظیم سلاح های کشتار جمعی در اختیار دارد ، تنها به منظور توجیه آغاز جنگ اعلام شده بود .

سناتور کری شدیدا طرفدار تخصیص یافتن ده ها میلیارد دلار برای خلع سلاح دولت های ( به اصطلاح آمریکایی ها ) ناقض حقوق بشر است .

وی بارها پیمان کنترل و منع صادرات تسلیحات هسته ای و دیگر شرایطی را که کنترل تسلیحات و حمایت از حقوق در سراسر جهان را افزایش خواهد داد ، نادیده گرفته است .

کری که در اوایل 1980 م  بخشدار ایالت ماساچوست بود ، برخلاف تصور همگان از استقرار ناوی بزرگ در بندر بوستون از سوی دولت ریگان ، رئیس جمهور اسبق آمریکا ، حمایت کرد . استقرار مخاطره آمیز این ناو نه فقط نگرانی های زیست محیطی را موجب شده است ، بلکه تلاشی جهت تضعیف برنامه کاهش تولید سلاح های هسته ای نیز به شمار می رفت . کری از حامیان اصلی افزایش بودجه پنتاگون و جنگ علیه تروریسم ( به اصطلاح آمریکایی ها ) است  و از تصمیم دولت « بوش » برای حمله به افغانستان شدیدا حمایت کرد . وی همچنین از بمباران یک کارخانه داروسازی در سودان در زمان دولت بیل کلینتون ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، حمایت کرد . وی در اواخر سال 1998 م به همراه تنی چند از سناتورهای جمهوریخواه  ؛ از جمله جسی هلمز ، استروم تورموند ، آلفونزدی آماتو و ریچارد ، از دولت کلینتون خواستند به دلیل مخالفت صدام با توقف برنامه های خلع سلاح های کشتار جمعی عراق ، به این کشور حمله موشکی کند . وی حتی مدعی شده ا ست که آمریکا حق این را دارد که بگوید چه کشورهایی می توانند سلاح های کشتار جمعی در اختیار داشته باشند و چه کشورهایی نمی توانند از این گونه سلاح ها سود ببرند !

وی از حامیان اصلی دولت افراطی آریل شارون ، نخست وزیر اسرائیل و سیاست های اوست . کری از جمله رأی دهندگان به پرداخت سالانه میلیاردها دلار به اسرائیل است و از مقامات ارشد دولت بوش بارها انتقاد کرده است که چرا در شورای امینت سازمان ملل با قطعنامه هایی که بر اساس کنوانسیون ژنو و دیگر اصول حقوق بین الملل علیه اقدامات اسرائیل صادر می شود ، مخالفت نمی کنند .

کری موضعی کاملا ضد فلسطینی دارد . در سال 1988 که سازمان آزادی بخش فلسطین در اردوگاه های آوارگان فلسطینی سیستم بهداشتی برقرار کرد و خواهان کمک سازمان بهداشت جهانی گردید ، کری خواستار آن شد که حمایت های مالی آمریکا از سازمان بهداشت جهانی و نیز حمایت دیگر سازمان های وابسته به سازمان ملل که به سازمان آزادی بخش فلسطین کرسی نمایندگی اعطا کرده اند ف متوقف شود . کری در اکثر موضوعاتی که در سنای آمریکا در  خصوص موضوع مناطق اشغالی مطرح بوده ، مخالف شدید فلسطینی ها بوده است . وی با تشکیل کشور مستقل فلسطنی مخالف و خواهان مقابله با استقلال فلسطینی هاست . در شرایط فعلی نیز کری نه تنها از اشغال کرانه باختری و نوار غزه از سوی اسرائیل حمایت می کند ، بلکه صرفدار قتل عام ها ی شارون  و ترور شبه نظامیان فلسطینی از سوی اسرائیل نیز هست .

کری در جنگ ویتنام نیز شرکت کرده و از ناحیه دستها و پاها زخمی شده و به همین دلیل جایزه سرباز زخمی را دریافت کرده است .

از شر رئيس جمهورهای آمريکا ، بايد به خدا پناه برد .

 البته بيداری و ايمان و غيرت ملت ها ، موجب ذلت و سرشکستگی همه نابکاران تاريخ بوده و خواهد بود .

 

/ 0 نظر / 2 بازدید