رای ما ، تداوم عزت ماست

انتخابات، باز هم تهاجم غرب<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

دشمني با انقلاب اسلامي، همزاد انقلاب است. پيش از 22 بهمن 1357، سران كشورهاي بزرگ غرب در گوادلوپ كنفرانسي برگزار كردند تا آخرين روشهاي حمايت از رژيم محمدرضا پهلوي را به بحث بگذارند و در ضمن، شيوه هاي موثر براي مقابله با خيزش عظيم ملت ايران عليه ديكتاتوري حاكم را مرور كنند. متن كامل آن مذاكرات، هرگز منتشر نشد، اما آنچه از آن جلسات، اجمالاً نقل شد اينكه كار از كار گذشته و سرپا نگاه داشتن نظام شاهنشاهي امكان پذير نيست. بعدها پس از آنكه توطئه هاي گوناگوني عليه انقلاب اسلامي مردم ايران تدارك شد، معلوم گرديد كه در آن جلسه، حرفهاي مهمتري هم مطرح بود كه مجوز انتشار نيافته است.

حملات تبليغي غرب عليه انقلاب اسلامی نيز، به اولين روزهاي پس از پيروزي بر مي گردد. همان روزهايي كه سران سفاك رژيم منفور پهلوي در دادگاه حضور مي يافتند، نعره هاي حقوق بشر خواهانه از سوي غربي ها بپا خاست و دفاع از جانيان و خائنان در دستور كارشان قرار گرفت.

به اين ترتيب، عداوت با انقلاب اسلامي كه هر از گاهي در لفافه بهانه اي نو پوشيده مي شود، تازگي ندارد و معمولاً نيز در بزنگاههاي سياسي، به اوج خود مي رسد.

نمونه اين تبليغات، رفتار همراه با پررويي اتحاديه اروپا و نيز تبليغات رئيس جمهور رو به زوال آمريكاست.

خنده آور است كه پارلمان اروپا، انتخابات ايران را غيرقانوني مي خواند و جرج بوش كه در حال فرورفتن در باتلاق ادعاهاي واهي خود پيرامون سلاحهاي هسته اي عراق است، در آستانه برگزاري انتخابات، دوباره مسئله سلاحهاي هسته اي را پيش مي كشد.

پارلمان اروپايي، كه اخيراً تصميم گرفته همه تخم مرغهاي خود را در سبد آمريكايي ها بگذارد، ظاهراً به بهانه دفاع از يك جناح سياسي خاص، اصل انتخابات ايران را زير سؤال برده ظاهراً از حافظه تاريخي خوبي برخوردار نيست.

چند سال پيش، برخي كشورهاي اروپايي در اعتراض به بن بست سياسي در مذاكرات انتقادي با ايران، سفيران خود را از تهران فراخواندند و گمان بردند كه نظام ديپلماسي ايران با دستپاچگي، تصميماتي به نفع آنها خواهد گرفت.

اما موضع قاطع رهبرانقلاب باعث شد كه سفيران يادشده، كه در حركتي پرطمطراق و تبليغاتي، فرودگاه تهران را ترك كرده بودند، رام و سر به زير برگردند و يواشكي به گوشه سفارتخانه شان پناه ببرند. اصولاً اروپايي ها دنبال منافع اقتصادي هستند و اگر به زعم خود، فشار سياسي وارد مي كنند، در جهت صاف كردن جاده منافع اقتصادي است. همين اروپايي ها در سال هاي اوج جنگ تحميلي عليه ايران، با اينكه به لحاظ سياسي و نظامي از صدام حمايت مي كردند، براي داشتن روابط تجاري با تهران چراغ سبز نشان مي دادند و شركتهاي خصوصي آنها بارها مقامات كشورهاشان را به خاطر بدسليقگي سياسي، نكوهش كرده بودند.

به همين دليل، اروپايي ها در نگاه ايرانيان، بيش از بازرگانان منفعت طلبي كه اعتقاد و فرهنگ و ايدئولوژي به جيب شان بند است، شأن و جايگاهي ندارند. احزاب و افرادي هم كه گمان برده اند حرفهاي درگوشي با اروپايي ها و قول و وعده هاي مخفي و نيز باور كردن شعارهاي حقوق بشر، چهره اي دمكراتيك و صلح طلب از آنها مي سازد، در فهم مسائل ديپلماسي، اشتباه كرده اند. دفاع اروپايي ها از اين افراد، احتمالاً تا زماني ادامه خواهد داشت كه آنها در قدرت سهمي دارند و مي توانند در معامله قرض دادن نان حضور داشته باشند.

غربي ها هم اينك از نظامهاي طرفدار خود در گوشه و كنار دنيا دفاع مي كنند و در عين حال براي مخالفان نظامها هم دانه مي پاشند. اين يك تدبير سياسي و اقتصادي براي بيشتر امتيازگرفتن است و گمان مي كنند اين شيوه كهنه در ايران هم پاسخ خواهد داد. غافل از آنكه دست كم از صدر مشروطه به اين سو، هركس زير بيرق خارجي سينه زده، بر پيشاني اش جز داغ ننگ نخورده است.

از سوي ديگر تبليغات درباره توانمنديهاي هسته اي ايران هم رنگ باخته است. جرج بوش و توني بلر كه به خاطر دروغگويي هاي خود در مورد سلاحهاي اتمي عراق، در رسوايي و سراشيبي سقوط قرار گرفته اند، هر روز حرفي مي زنند كه با اظهارات گذشته شان متناقض است. با اين حال، آنها به مثابه غريقي كه در آستانه مرگ است، مي خواهند ديگران را هم به گرداب بكشانند.

لااقل، افكار عمومي ايرانيان، فريب نيرنگهاي غرب را در اين زمينه نخواهد خورد. غربي ها از قول به اصطلاح يك بازرس آژانس اتمي ادعايي را مطرح مي كنند و با هوچي گري درباره آن، جو مي سازند.

اين فضاسازي، در ماههاي گذشته نيز به منظور تأثيرگذاردن بر روند تعيين صلاحيتها انجام شد و هم اكنون با نزديك شدن زمان برگزاري انتخابات، با ناشي گري تشديد شده است.

هدف اصلي اين تهاجم ها، تاثيرگذاردن بر حضور مردم در انتخابات اول اسفند است. براي ارزيابي ميزان اين تاثير، بايدچند روز ديگر صبر كرد و پاسخ ملت ايران را ديد. اما از هم اكنون واضح است كه هر انتخاب اصولگرايانه اي با خشم غربي ها روبرو خواهد شد. خشمي كه در ربع قرن گذشته با همه مزاحمتهايي كه فراروي انقلاب قرار داده، فولاد اراده مردم ايران را آبديده تر كرده است.   يادداشت روز کیهان )محمد مهاجري

***

برای به خاک مالیدن بینی دشمنان ملت ایران و نوکران جیره خوارشان ، همه باهم در حماسه روز اول اسفند ماه 82 شرکت خواهیم کرد و با رأی خود مشت کوبنده ای بر دهان آنان خواهیم زد . انشاء الله

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
ثمينه

سلام وبلاگ خيلی خوب و جالبی داری تبريک ميگم خوشحال ميشم به منم سر بزنی و نظر بدی مرسی